Terapiniai namai

Tai terapinė erdvė šeimoms ir jų vaikams, kurie patiria ugdymo iššūkius. Tai augimo erdvė specialistams, ieškantiems atsakymų. Siekdami įgalinti šeimą, padedame ne tik suprasti Vaiką bei jam padėti, stengiamės apjungti visą su vaiku susijusią aplinką ir padėti šeimai kurti komandą su artimiausiais žmonėmis ir specialistais, dirbančiais su Vaiku.

Dažnai vaikams, patiriantiems įvairius raidos iššūkius, teikiama pagalba orientuojasi į išreikšto elgesio keitimą. Tačiau mes naudojame išvirkščią požiūrį ir bandome suprasti tokio elgesio priežastis. Mums svarbu suprasti esminius asmens raidos, emocinius, mokymosi iššūkius, kuriuos bandome spręsti, kurdami komandą su vaiku ir visa jo aplinka. Visa tai daroma pasitelkiant naujausias neuromokslo, DIR modelio, individualaus profilio žinias. Terapinė veikla remiasi stipriosiomis vaiko savybėmis ir yra pilnai individualizuota, siekiant sustiprinti vaiko gebėjimus ir tokiu būdu lydėti jį į platesnę socialinę aplinką. Pasitelkdami žaismingumą, tvirtą tarpusavio ryšį, siekiame padėti visai šeimai augti kartu su savo vaiku. Esame įsikūrę šalia Kauno, susitikime! 

Teikiame paslaugas įvairaus amžiaus asmenims, jų šeimoms, bei kitiems specialistams. Galime padėti šiose srityse:

 • Ugdymo iššūkiai
 • Autizmas
 • Raidos sutrikimai
 • Sensorinės integracijos sutrikimai
 • Intelekto sutrikimai
 • Elgesio, emocijų, mokymosi iššūkiai
 • Nerimo sutrikimas
 • Prieraišumo sutrikimas
 • Pataloginis reikalavimų vengimo sindromas
 • Selektyvus mutizmas
 • Vaikų, patyrusių traumą, ugdymas
 • Kiti iššūkiai, pasireiškiantys elgesio, raidos, motorikos, emociniais, psichosomatiniais ypatumais

Paslaugos

Terapinės Paslaugos

Teikiame terapines paslaugas, siekiant padėti sensorinės integracijos, refleksų, raidos, socialinių įgūdžių, motorikos, meninės raiškos įgūdžių lavinime. Tikime, kad kiekvienas asmuo gali augti ir skleistis savo raidoje, jei tam yra sukuriama tinkama aplinka.

Hidden for closing
DIRFloortime

Tai natūralia raida, individualiais ypatumais ir santykiu grįstas modelis, kuris pritaikomas Floortime terapijoje. Suvokiant, kuriuose raidos tarpsniuose vaikas patiria didžiausius iššūkius, pasitelkiant žaismingumą, vaiko pomėgius, kuriamas ryšys, kurio dėka su vaiku pradedame kopti raidos kopėčiomis į viršų. Veikla yra vedama vaiko, pritaikant terapinius tikslus. Skatinama savi-reguliacija, gebėjimas užmegzti ryšį, gebėjimas inicijuoti, socialiai spręsti problemas bei perprasti aplinkinio pasaulio dėsnius, lavinamas simbolinis ir loginis mąstymas. Terapijos metu tėvai yra įtraukiami į žaidimo procesą, kad galėtų Floortime principus pritaikyti namuose. Daugiau apie DIRFloortime modelį čia 

Ergoterapija

Tai visas žmogaus jutimų sistemas (bent 8!) ir konkrečius gyvenimo įgūdžius lavinanti veikla. AUGU KARTU ergoterapinė veikla yra pusiau struktūruota, čia akcentuojama santykio su vaiku svarba, remiamasi vaiko stipriosiomis savybėmis ir pomėgiais. Didelis dėmesys skiriamas sensorikai ir refleksams.

Kineziterapija

Informacija Ruošiama…

Kūno ir judesio terapija

Informacija Ruošiama…

Dailės terapija

Informacija Ruošiama…

Konsultacinės Paslaugos

Teikiame įvairias konsultacines paslaugas, naudodami pagarbaus ugdymo, DIR modelio principus, atsižvelgdami į asmens stiprybes, pomėgius ir santykio bei žaidimo svarbą. Žinome, kad šeimos, auginančios vaikus, patiria įvairiausius iššūkius. Šie iššūkiai tampa sunkiai pakeliami jei šeimos, kuriose auga autistiški ar kitus raidos sutrikimus turintys vaikai, lieka vienos. Mūsų pagrindinis tikslas, kad sulaukusi pagalbos šeima (ar specialistai), galėtų kurti tvirtą ryšį su vaiku ir taip padėti visuose vaiko raidos procesuose.

Hidden for closing

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Donec rutrum congue leo eget malesuada. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Curabitur arcu erat

Įvadiniai susitikimai/įvertinimas

Šių susitikimų metu įvertiname vaiko patiriamus raidos iššūkius, bandome suprasti, kuriame raidos tarpsnyje vaikas yra. Atliekame FEAS (funkcinę-emocinę įvertinimo skalę) bei įvertiname sensorinio profilio ypatumus, bandome perprasti vaiko individualų profilį. Šių susitikimų eigoje, susipažinę su vaiku ir jo artimiausiais žmonėmis, sukuriame vaiko raidą, iššūkius bei šeimos poreikius atliepiantį terapinį planą. Būtini bent du susitikimai.

Individualios konsultacijos

Konsultuojame šeimas, norinčias taikyti DIR modelį namuose. Kartu gilinamės į kasdienes situacijas, žaidimo galimybes, ugdymo akimirkas. Siekiame įgalinti šeimą taikyti DIR modelį visur ir visada. 

Specialistų konsultacijos/Atvejo analizė

Konsultuojame specialistus, ugdytojus, kuriems kyla klausimų dėl ugdomųjų situacijų. Siekiame padėti atrasti DIR modelio galimybes Jūsų darbiniame kontekste. Kartu gilinamės į vaikų, su kuriais dirbate atvejus. Tikime, kad sujungę savo turimas žinias ir profesinę patirtį visi kartu galime efektyviau padėti vaikams, kuriems Jūsų pagalba ir ryšys su Jumis yra labai svarbūs.

Konsultacijos nuotoliniu būdu

Esant poreikiui konsultuojame Jūsų namuose. Pasitelkiame Jūsų turimus žaislus, daiktus. Namų aplinkoje, natūraliai kylančiose buitinėse situacijose kartu su šeima bandome atrasti DIR modelio, pagarbaus ugdymo pritaikymo galimybes. Padedame atliepti vaikų raidos iššūkius Jūsų aplinkoje, siekiame įgalinti Jus spręsti kasdienes situacijas naujai ir efektyviai. Specialistams siūlome atvejo analizės principu grįstas konsultacijas.

Sensorinio profilio sudarymas

Kiekvienas iš mūsų turime sensorinį profilį, tačiau vaikai, patiriantys iššūkių, dažnai supranta ir priima pasaulį ypatingu būdu. Kartu su komanda gilinamės į Jūsų vaiko atvejį ir padedame suprasti individualius sensorinius iššūkius ir poreikius.

Konsultuojame, įrengiant sensorinius kambarius

Žinome, kad sensoriniai kambariai Jūsų namuose ar įstaigoje būtinai turi atliepti tai, ko labiausiai reikia vaikui, tad padedame tuos poreikius suprasti ir sudarome rekomendacijas kambario įrengimui.

Erdvė

VšĮ „Augu kartu“

Įsikūrusi šalia Kauno esančioje Mastaičių gyvenvietėje.

Šio pastato kūrėjai ir sumanytojai yra socialiai atsakinga įmonė UAB „Techpart“, kurių dėka galėjome įgyvendinti šią terapinių namų idėją.

Vis dar esame ir būsime dėkingi už jų visokeriopą pagalbą.

Terapinių namų erdvė

Buvo kuriama, siekiant atliepti sensorinių, raidos ypatumų turinčių vaikų poreikius.

Siekėme sukurti erdvę, kurioje ne tik vaikas, bet ir visa šeima pasijaustų kaip namie. Todėl tiek vaikui, tiek jo artimiesiems norėjome sukurti poilsio, žaidimo, santykio akimirkų oazę.

Žinome, jog tai nėra „tik sienos“, nes patiriame kaip tarp šių sienų keičiasi šeimų gyvenimai.

Įkainiai